Це — перше подібне видання, що створено завдяки авторському опрацюванню судової практики ВС та підготовки на цій основі наукових висновків. Книга отримала значний резонанс серед юристів завдяки високопрофесійній роботі авторів — Вадима та Олени Беляневич. Обоє вони є членами Науково-консультативної ради при Верховному Суді.

Зокрема, тривалий час в нашій країні цивільним шлюбом помилково називали вільні сімейно-статеві стосунки, що не оформлені ні державою, ні церквою. Але від 10 січня 2002 року Сімейний кодекс містить таку дефініцію цього суспільного явища – «жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою, або в будь-якому іншому шлюбі». Експерт погодився і протягом квітня-початку червня 2023 року склав шість завідомо неправдивих висновки. Після цього йому відремонтували і пофарбували машину на виробничих майстернях «Київмедспецтрансу». Вартість таких робіт становила б орієнтовно 30 тисяч гривень, але експерт не платив нічого.

актуальні правові новини

В обох випадках не було необхідної волі та порядку щодо виконання вимог відповідного закону. Треба додати, що й сьогодні все ще блокується з невідомих причин обрання керівника САП, що також є порушенням вимог закону та міжнародних зобов’язань України. Змінами до Порядку, затвердженого постановою https://khersonline.net/lenta/324047-rol-ta-znachennya-rtp-scho-sld-znati-gravcyam.html Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. 3 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 р. Змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. Ганна ОГРЕНЧУК, адвокат, співзасновник та керуючий партнер LCF Law Group.

Ле Пен постане перед судом

Так, подібні норми містяться й у законодавстві низки європейських країн та успішно застосовуються. Порядок користування декількома орендарями (землекористувачами) орендованою земельною ділянкою (земельною ділянкою, що перебуває у користуванні на праві емфітевзису, суперфіцію) у такому разі визначається договором, укладеним між ними, або за рішенням суду. Передбачається також реорганізація Державної судової адміністрації, регламентація механізму моніторингу для оцінки та контролю діяльності судів без втручання в сферу управління правосуддям, розробка та ухвалення закону про публічну службу в системі правосуддя тощо.

Окупанти обстріляли Сумщину: у пожежі загинули 2 людей, розбір завалів триває

№ 1236 дозволено перетин державного кордону на в’їзд в Україну іноземцями та особами без громадянства за наявності іноземного COVID-сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією чи кількома дозами вакцин, включених Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях. Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України. Суддя може піти у почесну відставку після отримання 15 років суддівського стажу та за відсутності відкритих дисциплінарних скарг, які можуть стати причиною звільнення. У відставці суддя зберігає недоторканність та пожиттєво утримується державою. Розмір цього щомісячного утримування залежить від зарплатні та стажу — чим більше років, тим більший розмір утримування. Ці виплати можуть сягати сотень тисяч гривень на місяць.

1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. № 648 «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах» підвищено на 25 % тарифні ставки та посадові оклади працівників, які постійно працюють на гідрометеорологічних станціях та інших об’єктах, розташованих поза межами населених пунктів, яким надано статус гірських, у місцевостях, що відповідають критеріям, передбаченим ст. 1 Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні». Розгляд скарги, а також прийняття рішення Комісії відбувається протягом тридцяти календарних днів із дати надходження скарги до Комісії, а її рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували не менше п’яти її членів. «Україна бере участь у згаданій програмі Європейського Союзу з 2016 року, результатом чого є 38 міжнародних проектів за участю українських організацій у співпраці зі 117 партнерськими інституціями з 29 країн Європи. Стратегія зовнішньополітичної діяльності України передбачає продовження активного співробітництва з ЄС у науковій, освітній і культурній сферах, зокрема шляхом участі в програмі Євросоюзу «Креативна Європа» тощо», – повідомили в Офіційному інтернет-представництві Президента України.

Для неї характерні такі прояви, як приховування інформації (брехня) в деклараціях, або взагалі відмова їх подавати; протиправне сумісництво; отримання подарунків через службову діяльність; відмова від спеціальних перевірок; конфлікт інтересів (реальний або потенційний), що впливає на прийняття рішень; порушення правил етики державного службовця. Правова небезпека корупції полягає, зокрема, й у її стійкості — процесуальній складності доведення вини корупціонерів, що призводить до відсутності вироків по резонансних, і не тільки, корупційних злочинах; надміру тривалому досудовому розслідуванні, а часом — недоведенні справ до суду. Зовні виглядає все так, що держава, яка має репутацію корупційної, виявляє неспроможність опиратися корупції у визначений законами спосіб. В одному з останніх опитувань соціологів корупцію як проблему відзначили 91,2% українців (69% вважають цю проблему дуже серйозною, 22,2% — швидше серйозною). Проведення медіації не впливає на перебіг позовної давності.

Такий сертифікат має бути виданий уповноваженими органами держав – членів Європейського Союзу або уповноваженими органами інших іноземних держав, з якими Україною укладено міжнародні договори про взаємне визнання COVID-сертифікатів. Інтелектуальна власність (ІВ) відіграє важливу роль у сучасній економіці, стає важливим стратегічним ресурсом розвитку підприємств і держави. У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 11013, яким доповненням до ч. 111 Кримінального кодексу України встановлюється… Обвинувачений був дільничим офіцером поліції сектору превенції Ізюмського районного управління поліції ГУНП в Харківський області.

Донині в нашому законодавстві є прогалини, які дозволяють поціновувачам «джипінгу» кататися по територіях природно-заповідного фонду. Пряма заборона діє лише у зонах суворого заповідання. З початку року БЕБ забезпечило відшкодування понад 130 млн грн завданих державі збитків у завершених кримінальних провадженнях. Сьогодні, 19 лютого 2024 року, відбулося перше засідання Керівного комітету Проєкту “Підтримка розвитку конституційної юстиції в Україні”, метою якого є розвиток конституційного судочинства в Україні, сприяння обміну знаннями та досвідом застосування європейських стандартів із урахуванням найкращих практик європейських партнерських судів.