Намагаючись не підвести команду, дитина прагнути правильно виконати завдання. Гру можна організувати так, щоб діти навчали один одного в її процесі. Важливо, щоб гра не була просто формою, а несла смисловий зміст, даючи дитині потрібний імпульс. А можна сказати, що фокусник хоче продемонструвати фокус. І показати на підносі три закриті коробочки. У кожній коробочці лежить по два кубика, які діти поки не бачать. Потрібно вгадати, скільки ж кубиків знадобиться для виконання фокусу.

(Вчитель декламує вірш і показує названі в ньому іграшки). Діти, сьогодні повторимо таблицю множення на 3. Під час естафетного бігу будемо передавати паличку через кожні 3 метри. Ось так яблука — повні соку солодкого, Руку простягніть і яблуко зірвіть.

Білочка, зайчик і їжачок на уроці математики у лісовій школі розв’язували приклади. Підкралася хитра лисичка і вкрала цифри. Допоможіть звірятам відновити приклади. Учитель називає якесь слово, що характеризує напрямок руху або просторові відношення між предметами, а викликаний учень повинен сказати слово, протилежне за значенням.

дидактичні ігри, які спрямовані на закріплення та перевірку знань табличного множення і ділення

Це особливо стосується І класу – перехідного періоду, коли учні ще не звикли до тривалої напруженої діяльності. Вони швидко стомлюються, притупляється їхня увага, набридає одноманітність. У цьому випадку доречно буде використовувати ігрові ситуації, вірші різного характеру під час фізкультхвилинки.

Математичне доміно (множення та ділення)

Учень, який провалився, назначає собі заміну з дітей, які сидять за партами. Виробничі ігри, у свою чергу, поділяються на імітаційні, рольові, ділові. Останні є синтезом двох попередніх (імітаційних і рольових), вони найбільш ефективні в навчанні, однак і найбільше складні. Для проведення ділових ігор потрібний певний досвід, https://exo.in.ua/porada/3421 який можна набути у навчальних іграх інших видів. На дошці картки – “відерця” з відповідями до прикладів. Викликані учні шукають і обчислюють приклад із вказаною відповіддю та відправляють у “відерце”. Виграє той учень, який швидко та без помилок розв’яже свої приклади і складе всі картки – “рибки” у “відерце”.

Дидактичні ігри на уроках математики

У грі можуть брати участь всі діти групи або на розсуд педагога для індивідуальної роботи з метою ознайомлення і закріплення написання цифр. Діти розглядають картку з цифрою – зразком, і накладають кольорові кружечки (можна за кольором) на них, способом накладення знаходять потрібну форму. Якщо кружечки збігаються з площинною цифрою, завдання виконано правильно. Дидактичні ігри несуть у собі величезний внесок у формуванні математичних уявлень дошкільнят, допомагають дітям закріпити і розширити знання з математики. Дидактичні ігри – одна із форм навчальної діяльності. Для проведення відводиться декілька хвилин – від 5 до 10. При цьому ігровий прийом може бути використаний у середині уроку, в кінці або навіть на початку, в залежності від теми, мети і характеру гри .

Гра «Змагання команд»

У кожного першокласника на шиї хустинка. У ведучого два комплекти карток різних кольорів від 1 до 10. Перед початком гри ведучий перемішує картки двох комплектів і по одній закріплює позаду хустинки учнів. Ніхто з тих, хто грають, не бачить, яке число написано на його картці. Лише сусід може сказати число, яке знаходиться позаду хустинки. За сигналом ведучого учні команд повинні вишикуватися так, щоб числа на їх картках були розміщені по порядку.

Гра – це величезне світле вікно через яке в духовний світ дитини вливається життєдайний потік уявлень, понять про навколишній світ. Ігри можна поділити на предметні та сюжетні. Предметні призначені для пізнання певних явищ і закономірностей, крім них, які містять зв’язки та стосунки між людьми. Сюжетні ігри характеризуються тим, що охоплюють закономірності людської діяльності й спілкування. Вони поділяються на виробничі й тренінгові.